5 para biçilir, Üzerindeki paha biçilmez!
Yazı 5
Bilgi 5
Görsel 5
Konum 5
Tecrübe 5

Bugün internette rutin araştırmalarımı yaparken çok muhteşem bir bilgiye ulaştım. Tamam abartmış olabilirim, size çok muhteşem gelmeyebilir ama benim acayip ilgimi çekti! Tabi böyle bir bilgiyi burada paylaşmamak olmaz. “Evet, sıkı durun” diyecektim, demekten vazgeçtim, çünkü yukarıdaki resimde görmüşsünüzdür, heyecanı kaçtı. Evet, Manavgat Şelalesi bir zamanlar 5 liraların arkasını süslüyormuş. Zaten oldum olası sevmişimdir bu ..

Summary 5.0 süper
Yazı 0
Bilgi 0
Görsel 0
Konum 0
Tecrübe 0
Okuyucu Puanlama Sistemi: Siz de bu yazıya puan verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken puanlamanızı yapıp "Puan ver" butonuna tıklamak.
Puan ver
Summary 0.0 kötü

5 para biçilir, Üzerindeki paha biçilmez!

Bugün internette rutin araştırmalarımı yaparken çok muhteşem bir bilgiye ulaştım. Tamam abartmış olabilirim, size çok muhteşem gelmeyebilir ama benim acayip ilgimi çekti! Tabi böyle bir bilgiyi burada paylaşmamak olmaz.

“Evet, sıkı durun” diyecektim, demekten vazgeçtim, çünkü yukarıdaki resimde görmüşsünüzdür, heyecanı kaçtı. Evet, Manavgat Şelalesi bir zamanlar 5 liraların arkasını süslüyormuş. Zaten oldum olası sevmişimdir bu şelaleyi. Bodur ama heybetlidir. Kendisi yüksek olup da, akışı, zamana düşüşü beş para etmez şelalelerin aksine, alçaktan gürleyen bir doğal güzelliktir bu şelale. Yüzüklerin Efendisi filmindeki hobbitler gibidir. Bodur ama coşkulu! Bu yüzden bendeki yeri başkadır.

Tabi, Sırf bu yüzden o 5 liraların tedavülde olduğu yıllarda yaşamak isterim diyemem. Yazımı süslemek için gerçek dışı edebiyat kullanmam ben. Ama o dönemlerde Ford Mustangler , namı diyar “elenor”lar caddelerde fink atıyorsa, bu Manavgat Şelalesinin süslediği 5 liralarla da o elenorlaron depoları doldurabiliyorsa, o dönemde yaşamayı bir kere daha düşünebilirim.

Add Comment RegisterYorum Yaz