Cinemaximum İşkencesi
Yazı 5
Bilgi 5
Görsel 5
Konum 5
Tecrübe 5

Çocukluğumun süper kahramanı beyaz perdede yeniden görücüye çıkmıştı ama ben uzun zamandır müsait olamıyordum izlemek için. Dün kendime bir zaman yarattım ve Antalya 5M Migros’ a gittim, Cinemaximum saat 22:00 seansına. Hay gitmez olaydım! Koltuğumu oturduğum andan itibaren tam 17 dakika reklam izlettiler bize! Sadece 2 fragman, onlarca reklam! Her iki reklamda bir İşbankası reklamı! ..

Summary 5.0 süper
Yazı 0
Bilgi 0
Görsel 0
Konum 0
Tecrübe 0
Okuyucu Puanlama Sistemi: Siz de bu yazıya puan verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken puanlamanızı yapıp "Puan ver" butonuna tıklamak.
Puan ver
Summary 0.0 kötü

Cinemaximum İşkencesi

Çocukluğumun süper kahramanı beyaz perdede yeniden görücüye çıkmıştı ama ben uzun zamandır müsait olamıyordum izlemek için. Dün kendime bir zaman yarattım ve Antalya 5M Migros’ a gittim, Cinemaximum saat 22:00 seansına. Hay gitmez olaydım! Koltuğumu oturduğum andan itibaren tam 17 dakika reklam izlettiler bize! Sadece 2 fragman, onlarca reklam! Her iki reklamda bir İşbankası reklamı! Atatürk’ ün kurduğu iş bankası! Acaba o sinema koltuğunda Atatürk olsaydı ne hissederdi? Pazarlama taktiği de bir yere kadar arkadaş! Zaman ayırmışım, paramı vermişim, sinemaya girmişim, tam 17 dakika reklam! Ulusal medya organları gibi Ücretsiz yayın yapan bir kuruluş olsa anlarım. “Adamlar ücretsiz hizmet veriyor, masrafları reklamdan çıkarıyor” derim. Ama burada zaten 90 dakikalık aldığım hizmetin ücretini ödüyorum, ne diye 17 dakika reklam yayınlayıp beni o reklamları izlemeye mecbur bırakıyorsunuz? Kanal da değiştiremiyorum, salonu da terk edemiyorum, mecburen otur izle! Oysa ki benim çocukluğumun sinema salonları vardı: Plaza, Megapol… En az filmi sevdiğimiz kadar film başlamadan önceki görüntüleri de severdik. Gelecek sinema filmlerinin tanıtımları. En az 4-5 tane! Tabi o zaman ne youtube var, ne sinema siteleri. Hangi film gelecek, hangi film pek yakında, anca filmden önce görürdük. Beğendiğimize de derdik ki: “İşte buna gelelim!”.

Sonuç olarak, Antalya %M Migros Cİnemaximum’ da 17 dakika reklam izledikten sonra o asabiyetle, o bezmişlikle filmi izledim, filmi bile beğenmedim. Çünkü çok kızdım reklam olayına! İnsan sinirliyken beğeneceği bir ürünü bile beğenmez. Benim Robocop’ a tavsiyem, gelsin şu salona, ” İnsanları paraları ile rezil ediyorsunuz! Tutuklusunuz! Benimle geliyorsunuz! Dead or Alive! ” derdim :)

1 Yorum

  1. salahi bozkurt 23 October 2014
    Cevapla

    Tam bir fiyasko dediğiniz gibi … Bugün gittik bizde. Saat 16:30 da başlaması gerekirken 16:40 civarında başladı filim ve süre tuttuk tam 20 dakika reklam izletilmiş bize başlarken. 5 dakikada arada izlettiler , etti 25 dakika. 100 tl para ile 15-20 vizyon filmini dvd hd -3d alıp stüdyomda harika bir ses sistemiyle izlemek varken ve üstelik reklamsız izleyecekken dostlarla değişiklik olsun diye gidip havalandırma sorunlu bir sinemada 25 + 10 = 35 dakika kaybederek filim izledik . Şikayetçi olacağız tüketici haklarına beyefendi, başka çare yok . Buralarda yazsak bile birşey değişmiyor , değiştiremiyoruz. Alışmışlar sömürmeye paramızla bizleri halk olarak.

Add Comment RegisterYorum Yaz