Issız bir adaya düşsem…
Yazı 5
Bilgi 5
Görsel 5
Konum 5
Tecrübe 5

Kaç gündür düşünüyorum. Neyi? Çocukluğumdan beri bana defalarca sorulan soruyu. İngilizce derslerinde, şişe çevirmece oyununda veya sırf laf olsun diye… Şimdi hatırladığımda, çocukluğumda verdiğim cevapları bugünki aklımla saçma sapan bulduğum soruyu. Issız bir adaya düşsem yanıma alacağım üç şey nedir? Şimdi daha akıllı kafayla bir sonuca varmak üzereyim. Hatta vardım desem daha doğru olur. Şimdi ..

Summary 5.0 süper
Yazı 4
Bilgi 3
Görsel 4
Konum 2
Tecrübe 3
Okuyucu Puanlama Sistemi: Siz de bu yazıya puan verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken puanlamanızı yapıp "Puan ver" butonuna tıklamak.
Puan ver
Summary 3.2 iyi

Issız bir adaya düşsem…

Kaç gündür düşünüyorum. Neyi? Çocukluğumdan beri bana defalarca sorulan soruyu. İngilizce derslerinde, şişe çevirmece oyununda veya sırf laf olsun diye… Şimdi hatırladığımda, çocukluğumda verdiğim cevapları bugünki aklımla saçma sapan bulduğum soruyu. Issız bir adaya düşsem yanıma alacağım üç şey nedir?

Şimdi daha akıllı kafayla bir sonuca varmak üzereyim. Hatta vardım desem daha doğru olur. Şimdi aşağıya listemi yazıyorum:

  • İçerisine binlerce film, oyun ve program yüklediğim yüksek hafızalı, direkt uyduya bağlanıp internet hizmeti alabilen bir laptop veya tablet. Bu aleti bazı programlarda kaşiflerin ekipmanları arasında görmüştüm. İçerisinde film veya program olmayabilir, onu da ben eklerim.
  • Bir belgeselde gördüğüm, sonra da internetten doğruluğunu teyit ettiğim bir alet. Küçük su kabı gibi. İçine su eklenip ateş üzerine koyuluyor. Su kaynıyor ve içerisindeki mekanizma ısı enerjisini elektrik enerjisine çeviriyor. Dolayısıyla, laptop, tablet veya cep telefonu gibi aletleri sadece ateş kullanarak şarj etmenize yarıyor.
  • Cebinde büyük depolu bir çakmak bulunan, benim sevdiğim ve beni seven bir kız arkadaş.

Tamam. Üçüncü seçenekte biraz hile yapmış olabilirim. :) Cebinde çakmak olmayabilir. Ama adada neslimi devam ettirmek, belki yeni bir millet yaratabilmek için karşı cinse ihtiyacım var.

NOT: Eğer üçüncü seçenekte “şey” istedik, canlı olmaz diyorsanız birinci yedekteki seçeneğimi koyarım üçüncü sıraya. Büyük bir rambo bıçağı!

Bir de bunlar var

Steve Jobs gitti, O iş bitti…

Steve Jobs gitti, O iş bitti...

Ta ilk iphone' lardan bu yana sadık bir iphone kullanıcısıyım. Aşırı bir hayranlığım var bu makineye. Öyle ki, ilk piyasaya çıkmadan önce, tanıtım videolarını defalarca izlemişliğim vardır. 3, 3G, 3GS, 4, 4S,5... Ne çıktıysa hemen aldım. Hemen aldım çünkü adamlar standart teknolojinin bir adım...

Cinemaximum İşkencesi

Cinemaximum İşkencesi

Çocukluğumun süper kahramanı beyaz perdede yeniden görücüye çıkmıştı ama ben uzun zamandır müsait olamıyordum izlemek için. Dün kendime bir zaman yarattım ve Antalya 5M Migros' a gittim, Cinemaximum saat 22:00 seansına. Hay gitmez olaydım! Koltuğumu oturduğum andan itibaren tam 17 dakika reklam...

  • lg-pocket-photo.jpg
  • lg-pocket-photo5.jpg
  • lg-pocket-photo2.jpg
  • lg-pocket-photo3.jpg
  • lg-pocket-photo4.jpg

Yok Artık! Cep yazıcısı yapmışlar!

Dün büyük bir elektronik mağazalar zincirinin küçük bir şubesine gittim. Her zamanki camekan alışverişimi yaparken (camekan alışverişi: satın almak amaçlı değil, sadece gezmek amaçlı mağazaları tur atmak )  cep telefonları reyonuna da uğramadan geçmeyeyeyim, darılırlar sonra dedim. Buraya kadar...

Add Comment RegisterYorum Yaz