Steve Jobs gitti, O iş bitti…

Steve Jobs gitti, O iş bitti…

Ta ilk iphone’ lardan bu yana sadık bir iphone kullanıcısıyım. Aşırı bir hayranlığım var bu makineye. Öyle ki, ilk piyasaya çıkmadan önce, tanıtım videolarını defalarca izlemişliğim vardır. 3, 3G, 3GS, 4, 4S,5… Ne çıktıysa hemen aldım. Hemen aldım çünkü adamlar standart teknolojinin bir adım önünde ürünler çıkarıyorlardı. Ta ki, Apple’ ın , dolayısı ile Iphone’ ..

Cinemaximum İşkencesi

Cinemaximum İşkencesi

Çocukluğumun süper kahramanı beyaz perdede yeniden görücüye çıkmıştı ama ben uzun zamandır müsait olamıyordum izlemek için. Dün kendime bir zaman yarattım ve Antalya 5M Migros’ a gittim, Cinemaximum saat 22:00 seansına. Hay gitmez olaydım! Koltuğumu oturduğum andan itibaren tam 17 dakika reklam izlettiler bize! Sadece 2 fragman, onlarca reklam! Her iki reklamda bir İşbankası reklamı! ..

  • lg-pocket-photo.jpg
  • lg-pocket-photo5.jpg
  • lg-pocket-photo2.jpg
  • lg-pocket-photo3.jpg
  • lg-pocket-photo4.jpg

Yok Artık! Cep yazıcısı yapmışlar!

Dün büyük bir elektronik mağazalar zincirinin küçük bir şubesine gittim. Her zamanki camekan alışverişimi yaparken (camekan alışverişi: satın almak amaçlı değil, sadece gezmek amaçlı mağazaları tur atmak )  cep telefonları reyonuna da uğramadan geçmeyeyeyim, darılırlar sonra dedim. Buraya kadar gelmişsin , yanımıza uğramamışsın derler vesselam. Herneyse; reyondayken gözüme minik bir ürün takıldı.. Önce taşınabilir depolama ..

Issız bir adaya düşsem…

Issız bir adaya düşsem…

Kaç gündür düşünüyorum. Neyi? Çocukluğumdan beri bana defalarca sorulan soruyu. İngilizce derslerinde, şişe çevirmece oyununda veya sırf laf olsun diye… Şimdi hatırladığımda, çocukluğumda verdiğim cevapları bugünki aklımla saçma sapan bulduğum soruyu. Issız bir adaya düşsem yanıma alacağım üç şey nedir? Şimdi daha akıllı kafayla bir sonuca varmak üzereyim. Hatta vardım desem daha doğru olur. Şimdi ..